جوبند

 

*

*

جوبند
جوبند:منطقه ای در ییلاق های خطبه سرا و شیر آباد هست که اب ارتفاعات خطبه سرا در آن مکان به طور طبیعی به طرف شیر آباد سرازیر می شود و همین علت باعث می شده که شالیکاران خطبه سرا که دارای اراضی شالیزاری زیادتری نسبت به شیر آباد دارد در مضیقه باشند و بهمین خاطر مجبور بودند تا بندی در مسیر آب ایجاد کرده و آب را به طرف خطبه سرا هدایت کنند .

در ضمن داستانی هم از درگیریهایی می شود که در آن داستان بین اهالی خطبه سرا و شیر آباد ایجاد شده و شخصی از اهالی خطبه سرا جانش را در راه اب از دست می دهد .البته این داستان بی پایه و مایه هیچ واقعیتی ندارد وداستانسرایان این قصه هم عده ای معدود هستند که که حرص و طمع مال و ثروت چنان بصیرت اینها را بسته که باعث شده این چنین داستانهایی را از ذهن خودشان بتراشند .

ودر ضمن داستانی ساختگی و جعلی و تحریف شده ای را هم در فضای مجازی به نام داستان جوبند خطبه سرا انتشار دادند که بنده به این داستان اختلاف انگیز و غیر واقعی اعتراض نمودم .

جوبند فقط نام همان بند ویا سدی هست که در مسیر رود قرار داده شده و در ییلاق خطبه سرا و کشلی قرار گرفته ولی آبش به طور طبیعی به طرف شیر آباد جریان داره و در مناطق جنوبی هم همینطور هست قله بغرو و آب آنا بولاغی و غیره مربوط به ییلاق های خطبه سراست ولی آبش به طرف لیسار جریان داره ….DSC_2864

منبع: اسفندیار آفاجانی

The following two tabs change content below.
خطبه سرا

خطبه سرا

خطبه سرا at تالش
خطبه سرایی هستم و افتخار خدمتگزاری را در این وبلاگ "اطلاع رسانی خطبه سرا" بدست آورده ام من کامل نیستم اما خوشحال می شوم مکمل ناقصی من باشید در هر نوشته ای. آماده دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات شما کاربران محترم هستم.
برچسب‌ها, ,
 

نوشته های مشابه

 
 

0 دیدگاه به ثبت رسیده است

شما میتوانید اولین کسی باشید که دیدگاه خود را داده است .

 
 

پاسخی بدهید !

 
 
 

 
 
 


قابل توجه

دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در سایت دارند می توانند مطلب خود را در قسمت تماس با ما جهت درج در سایت ذکر کنند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در سایت خودتان - پایگاه اطلاع رسانی خطبه سرا - قرار خواهند گرفت. با تشکر ادمین