خرید و فروش ازگیل در خطبه سرا

 

ازگیل از میوه های بومی منطقه تالش می باشد و فصل برداشت آن اواخر پاییز می باشد .این درخت از درختان خودرو منطقه بوده و بطور خودرو در جنگلهای تالش می روید و میوه ازگیل از درختان پیوندی و قلمه شده از جنس مرغوب  آن می باشد که باغداران برای کسب درآمد وکمک هزینه معیشت خود آن را پرورش می دهند .

azgil

در گفتگویی که با جناب آقای عارف ارجمندی یکی از تجار محلی این میوه داشتیم ایشان اظهار داشتند که این میوه یکی از محصولات باغی ومختص منطقه می باشد و دارای خواص بسیار زیادی می باشد ولی متاسفانه هیچ پشتوانه ای برای حمایت از باغداران صورت نمی گیرد .باغداران کوشا و زحمتکش منطقه نهالهای وحشی ازگیل را می کارند و سپس بر روی آن از جنس مرغوب پیوند می زنند و چندین سال طول می کشد که یک نهال تبدیل به درختی شده و به بار نشیند و پس از باردهی هم این میوه سال آور و نیاور دارد .با اینکه بالا ترین تولیدی ازگیل استان مربوط به منطقه تالش می باشد ولی سود کمتری برای تولید کنندگان نصیب می شود .ایشان توضییحاتی در مورد برداشت و عرصه این محصول دادند و گفتند که برداشت و جمع آوری این میوه و بسته بندی آن زمان بر بوده  و هزینه های زیادی را دارد  میوه های تولیدی منطقه به مراکز استانها و تهران عرضه می شود و به خاطر اینکه اکثر مناطق کشورمان برای کاشت این میوه مناسب نیست و به خاطر رسم و آیین قدیمی هم که مرسوم هست در شب چله این میوه را در کنار سفره خود گذاشته و مراسم شب چله را برپا دارند و همه اینها از عواملی هستند که باعث می شود تا بعضی از بنگاه داران سود های چند برابری را از فروش این میوه به دست آورند و از این سود سهم کمی عاید تولید کنندگان این میوه می شود .

لازم به یاد آوری است که طبق آمار اداره جهاد کشاورزی تالش ،باغداران از ۱۱۰ هکتار باغ هایشان بیش از ۶۶۰ تن ازگیل برداشت کردند وبالاترین رتبه تولید ازگیل استان مربوط به شهرستان تالش می باشد.

تصاویری از انبار بسته بندی جناب اقای ارجمندی می باشد .ایشان اعلام کردند تا شماره تلفن ایشان هم ذکر شود تا کسانی که متقاضی خرید این محصول چه به صورت جزئی و کلی با ایشان تماس بگیرند تا این میوه با قیمت مناسب در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

۰۹۱۱۱۸۵۹۲۸۳    -۰۹۳۵۹۱۳۴۲۹۳عارف ارجمندی -دهستان خطبه سرای تالش

منبع http://sfandiar91.blogfa.com

The following two tabs change content below.
خطبه سرا

خطبه سرا

خطبه سرا at تالش
پویا فرجامی هستم و افتخار خدمتگزاری را در این وبلاگ "اطلاع رسانی خطبه سرا" بدست آورده ام من کامل نیستم اما خوشحال می شوم مکمل ناقصی من باشید در هر نوشته ای. آماده دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات شما کاربران محترم هستم.
 

نوشته های مشابه

  • نوشته مشابهی یافت نشد
 
 

یک دیدگاه

  1. کاویان گفت:

    با عرض سلام
    میتوان با عرضه محصولات به واسطه ئ خودی و فراوری وبسته بندی در محل اشتغال خوبی را ایجاد کرد و کشاورزی را رونق داد ورفاه را در خطبه سرا بیشتر کرد.
    حرف از کشاورزی به میان آمد از زحمات مهندس تجارتی که میراث ماندگاری در خطبه سرا از خود به یادگار گذاشتنند وانهار کشاورزی را سامان بخشیدند کمال تشکر را داریم.

 
 

پاسخی بدهید !

 
 
 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 
 
 


قابل توجه

دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در سایت دارند می توانند مطلب خود را در قسمت تماس با ما جهت درج در سایت ذکر کنند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در سایت خودتان - پایگاه اطلاع رسانی خطبه سرا - قرار خواهند گرفت. با تشکر ادمین