خطبه سرا شهر باید گردد

 

*

*

khotbehsara

ارج گذار قدوم هر آنکه دلش برای خطبه سرا و پیشرفت آن می تپدلذا هرآنکس که ذاتا دلش برای خطبه سرا و آبادانی آن می تپد و بدینسان اندک قطره ای خون غیرت خطبه سرایی در رگ دارد با اشتراک گذاری این عکس مسالمت آمیز و پرمحتوا غیرت خود را نشان دهد. تا شاید…. این خود سرآغازی باشد برای برون رفت از بحران موجود و محرومیتهای در پیش رو…. منتظر قدوم سبزتان هستیم..

10576934_1670229903201300_4260605516982949418_n

ای که دستت میرسد کاری بکن پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار

The following two tabs change content below.
خطبه سرا

خطبه سرا

خطبه سرا at تالش
خطبه سرایی هستم و افتخار خدمتگزاری را در این وبلاگ "اطلاع رسانی خطبه سرا" بدست آورده ام من کامل نیستم اما خوشحال می شوم مکمل ناقصی من باشید در هر نوشته ای. آماده دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات شما کاربران محترم هستم.
برچسب‌ها,
 

نوشته های مشابه

 • نوشته مشابهی یافت نشد
 
 

۳ دیدگاه

 1. خطبه سرا خطبه سرا گفت:

  قانون تاسیس شهرداری

  فصل اول – در تاسیس شهرداری
  ماده ۱ – در هر محل که جمعیت آن حداقل به پنج هزار نفر بالغ باشد شهرداری تاسیس می گردد.
  تبصره ۱ – در هر نقطه ای که از نظر موقعیت و اهمیت تشکیل شهرداری ضرورت داشته باشد ولو جمعیت آن به پنج هزار نفر بالغ نشود وزارت کشور می تواند در آن محل دستور تشکیل انجمن و شهرداری بدهد و چنانچه پس از تشکیل شهرداری در نقاط مزبور ضمن عمل معلوم شود عوارض وصولی تکافوی هزینه شهرداری را نمی نماید و با در نظر گرفتن وضع اقتصادی و مالی محل برای اداره امور شهرداری درآمد جدیدی نمی توان تهیه نمود وزارت کشور مجاز است شهرداری این قبیل نقاط را منحل نماید.
  تبصره ۲ – در نقاطی که فقط در بعضی از فصول برقراری شهرداری لازم باشد برای فصل مزبور و همچنین برای چند محل که به یکدیگر نزدیک و جمعا اقتضای تشکیل شهرداری داشته باشد می توان یک شهرداری تاسیس کرد.
  ماده ۲ – حدود حوزه هر شهرداری به وسیله شهرداری با تصویب انجمن شهر تعیین می شود و پس از موافقت شورای شهرستان و تصویب وزارت کشور قابل اجرا است .
  ماده ۳ – شهرداری دارای شخصیت حقوقی است .
  فصل دوم – انتخابات انجمن شهر
  الف – تقسیم بندی شهر به حوزه های انتخابیه و تعداد اعضای انجمن :
  ماده ۴ – هر حوزه شهرداری انجمنی خواهد داشت به نام انجمن شهر که اعضا آن از طرف اهالی مستقیما و با رای مخفی به اکثریت نسبی برای مدت چهار سال انتخاب می شوند. &
  ماده ۵ – حوزه هر شهرداری برای انتخاب نمایندگان انجمن به نسبت تقریبی جمعیت به حوزه ها تقسیم می شود و ساکنین هر حوزه سه نفر نماینده برای تشکیل انجمن شهر انتخاب می کنند.
  ماده ۶ – تقسیم بندی شهر به حوزه های انتخابیه در کمیسیونی مرکب از فرماندار یا بخشدار، شهردار، رییس شهربانی ، رییس آمار و رییس ثبت اسناد که به دعوت فرماندار یا بخشدار تشکیل می شود به عمل آمده و پس از تهیه نقشه و تصویب کمیسیون به موقع اجرا گذاشته می شود.
  تبصره ۱ – هر گاه یکی از ادارات مذکور در فوق در محل تشکیل نشده باشد و یا یک یا چند نفر از روسای ادارات در محل نباشند حضور سایر روسای دوایر دولتی به تشخیص و دعوت فرماندار یا بخشدار برای تهیه نقشه تقریبی حوزه های انتخابیه شهر کافی خواهد بود.
  تبصره ۲ – جمعیتی که ملاک تعیین عده نمایندگان هر شهر است تا سه دوره ماخذ عمل خواهد بود و پس از آن اگر اضافه یا نقصانی حاصل کند آن اضافه یا نقصان در انتخابات دوره چهارم رعایت خواهد شد.
  ماده ۷ – تعداد اعضای انجمن شهرها بدین ترتیب تعیین می شود:
  تهران ۳۰ نفر ۱۰ حوزه هر حوزه ۳ نفر
  شهرهای از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت به بالا ۱۵ نفر ۵ حوزه هر حوزه ۳ نفر
  شهرهای از ۱۰۰ هزار تا ۱۵۰ هزار جمعیت ۱۲ نفر ۴ حوزه هر حوزه ۳ نفر.
  شهرهای از ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار جمعیت ۹ نفر ۳ حوزه هر حوزه ۳ نفر.
  شهرهای کمتر از ۵۰ هزار نفر جمعیت ۷ نفر بدون حوزه .
  شهرهای کمتر از ۱۰ هزار نفر جمعیت ۵ نفر بدون حوزه .
  ب – شرایط انتخاب کردن و انتخاب شدن &
  ماده ۷ – تعداد اعضای انجمن شهرها بدین ترتیب تعیین می شود:
  تهران سی نفر.
  شهرهای از دویست و پنجاه هزار نفر جمعیت به بالا پانزده نفر.
  شهرهای از صد هزار نفر تا دویست و پنجاه هزار نفر جمعیت دوازده نفر.
  شهرهای از پنجاه هزار تا صد هزار نفر جمعیت نه نفر.
  شهرهای از ده هزار تا پنجاه هزار نفر جمعیت هفت نفر.
  شهرهای کمتر از ده هزار نفر پنج نفر. &
  تبصره – جمعیتی که ملاک تعیین عده نمایندگان هر شهر است تا سه دوره ماخذ عمل خواهد بود و پس از آن اگر اضافه یا نقصانی حاصل کند آن اضافه یا نقصان در انتخابات دوره چهارم رعایت خواهد شد . ( اصلاحی ۲۷/۱۱/۱۳۴۵ )&
  تبصره – جمعیتی که ملاک تعیین عده نمایندگان هر حوزه است آخرین سرشماری عمومی کشور است که نتیجه آن قبل از صدور دستور شروع انتخابات انجمن شهر رسما اعلام شده باشد. ( اصلاحی ۷/۴/۱۳۵۵ )

 2. خطبه سرا خطبه سرا گفت:

  خطبه سرا، نگین چهار فصل تالش و استان گیلان، که در تمامی عرصه های تاریخ این مرزوبوم کهن خوش درخشیده است، می خواهد با اتکا به قدرت لایزال الهی به آرمان واقع گرایانه و دیرینه خود یعنی شهر خطبه سرا دست یازد و این مهم در وحله اول اساسا نیاز به همت و همدلی و وحدت یکایک شما هشمشهریان عزیز و فهیم دارد…. (تا شاید مردم شهید پرور آن دیگر بیش از این در تب مظلومیت و محرومیت نسوزند.)

 3. در ضمن پیامی جدید در وبلاگم آمده بدین شرح :
  سه شنبه ۲۱ مرداد۱۳۹۳ ساعت: ۲۱:۲۳ توسط:مسافر آزادی
  هیچکس مخالف پیشرفت نیست. اما فقط با تغییر نام یک روستا به شهر به واسطه داشتن یک تعداد مشخص جمعیت نمی‌توان باعث پیشرفت روستاها شد. می‌توان با تصویب بودجه‌یی برای روستاییان و مشاغل روستایی مثل دامداری، کشاورزی، قالی بافی و صنایعی که در بسیاری از روستاها رو به انقراض است هم ایجاد اشتغال کرد و هم باعث پیشرفت زندگی روستاییان شد.
  چرا که تبدیل هر روستا به شهر اگر قرار باشد بر اساس استاندارد‌های واقعی یک شهر انجام شود خیلی بیشتر از آن چیزی که در بودجه دولت پیش‌بینی شده است. در نهایت به این نتیجه می‌رسیم که‌ ای کاش پیش از تصویب هر طرحی آن را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار داد.

 
 

پاسخی بدهید !

 
 
 

 
 
 


قابل توجه

دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در سایت دارند می توانند مطلب خود را در قسمت تماس با ما جهت درج در سایت ذکر کنند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در سایت خودتان - پایگاه اطلاع رسانی خطبه سرا - قرار خواهند گرفت. با تشکر ادمین