دلونشته ی اسفندیار آقاجانی

 

*

*

امروز۱۳۹۳/۰۵/۶ ییلاق رفتم …ییلاق های تالش دیگه احتیاج به تعریف نداره …ولی متاسفانه دامداران در مضیقه هستند و علوفه از آذربایجان می خرند ..هربسته ۹۰۰۰ تومان …..متاسفانه زباله ریزی در طبیعت روز بروزداره زیاد می شه … در ضمن بنا به اطهار اهالی سرقت دام در ییلاق برزبیل امسال زیاد شده و معلوم نیست این سارقین چه کسانی هستند و چگونه به سرقت گاوهای مردم می پردازند طبق اظهار مردم حدود ۱۲ یا ۱۵ گاو در ییلاق خطبه سرا مفقود شده است ..مردم در تلاش هستند تا سارق و یا سارقین را شناسایی کرده و به نیروی انتظامی معرفی کنند ولی تاکنون هیچ اثری از سارقین پیدا نشده است…تاکنون …

sfand (1) sfand (2)

چند ماه پیش در وبلاگ نوشتم “منابع طبیعی تالش در انتظار عدالت”و مختصری به قوانین تاریخ گذشته در مورد ،دامداران ،پروانه چرا ،مستثنیات ،خوش نشینان ،..و….اشاره نمودم .وخلاصه کلام اینکه قوانین مربوط به مراتع و دامداران جنگل نشین باید یک عمل جراحی اساسی شود تا حق دامداران زحمتکش ادا شود .ولی انچه که بر می آید این است که آنطور که معلوم هست این آرزو ها به واقعیت نخواهند پیوست ودر نتیجه ضربات این قوانین ناقص متوجه مراتع و جنگل ها خواهد شد .
هم اکنون دامداران با کمبود علوفه مواجه هستند و از طرف دیگر خشکسالی امسال باعث شده تا دامداران با خرید علوفه هایی که از استان اردبیل آورده می شود را با قیمت گران بخرند تا دامهایشان را زنده نگه دارند .
قیمت هر بسته علوفه در این روز ها به مبلغ ۹۰۰۰ تومان به دست دامدار می رسد و بعضی از دامداران هم برای اینکه بیشتر ضرر نکنند سرشاخه های درختان و نها لهای جوان را قطع می کنند تا برگهای شاخه ها را به تغذیه دام برسانند .

منبع: اسفندیار آفاجانی

The following two tabs change content below.
خطبه سرا

خطبه سرا

خطبه سرا at تالش
پویا فرجامی هستم و افتخار خدمتگزاری را در این وبلاگ "اطلاع رسانی خطبه سرا" بدست آورده ام من کامل نیستم اما خوشحال می شوم مکمل ناقصی من باشید در هر نوشته ای. آماده دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات شما کاربران محترم هستم.
 

نوشته های مشابه

  • نوشته مشابهی یافت نشد
 
 

0 دیدگاه به ثبت رسیده است

شما میتوانید اولین کسی باشید که دیدگاه خود را داده است .

 
 

پاسخی بدهید !

 
 
 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 
 
 


قابل توجه

دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در سایت دارند می توانند مطلب خود را در قسمت تماس با ما جهت درج در سایت ذکر کنند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در سایت خودتان - پایگاه اطلاع رسانی خطبه سرا - قرار خواهند گرفت. با تشکر ادمین