شیر آباد درسته یا شیله وار؟

 

*

*

شیر آباد درسته یا شیله وار؟
جواب :به نظرمن شیله وار درسته که به اشتباه نام این منطقه را که در ۳۰کیلومتری تالش به آستارا قرار دارد به اشتباه شیر آباد نامگذاری کرده اند .
در تحقیقی که در باره نام شیر آباد نمودم به این نتیجه رسیدم که در اصل نام این روستا شیله وار بوده و امروزه هم مردم و اهالی در محاورات روزانه شان این منطقه را شیله وار می گویند .
و معنی نام شیله وار هم این بوده که در زمانهای قدیمی این منطقه مانند دیگر نقاط دارای برنجزار و شالی کاری بوده و اطرافیان این منطقه هر موقع از این محل عبور می کردند گسه های شالزار را در این منطقه می دیدند و به همین خاطر آنرا “شیله وار ” می نامیدند .

در جستجوی معنی شیله در اینترنت آمده : “شیله” ها به غذاهایی گفته میشن که ماده اصلی اون رو برنج تشکیل میدهد.
کسانی که اطلاعات بیشتری دارند ارسال نمایند تا با نام خودشان انتشار بدهیم .

منبع: اسفندیار آفاجانی

The following two tabs change content below.
خطبه سرا

خطبه سرا

خطبه سرا at تالش
پویا فرجامی هستم و افتخار خدمتگزاری را در این وبلاگ "اطلاع رسانی خطبه سرا" بدست آورده ام من کامل نیستم اما خوشحال می شوم مکمل ناقصی من باشید در هر نوشته ای. آماده دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات شما کاربران محترم هستم.
 

نوشته های مشابه

  • نوشته مشابهی یافت نشد
 
 

یک دیدگاه

  1. باسلام شمالینک شدید نه به خاطراینکه مارا لینک نمایید بلکه به حاطر اینکه همه جا باصداقت و راستی و تواضع وروشن ضمیری با مسائل برخورد می نمایید اعتقاددارم به زودی وبلاگ اول تالش خواهید شد

 
 

پاسخی بدهید !

 
 
 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 
 
 


قابل توجه

دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در سایت دارند می توانند مطلب خود را در قسمت تماس با ما جهت درج در سایت ذکر کنند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در سایت خودتان - پایگاه اطلاع رسانی خطبه سرا - قرار خواهند گرفت. با تشکر ادمین