قوشه جد تره طول گیلان

 

*

*

قوشه جد -تره در ۲ کیلومتری شهر تالش به طرف آستارا

jadeh (2)

در روستای تره طول گیلان (تره تنگده )شهرستان تالش دومقبره است که به نامهای سید محمود و سید زین العابدین که در دوبنای جدا گانه قرار دارند و به “قوشه جد” معروف هستند .
قوشه :جفت جد:در اینجا به معنی مقبره ای که متعلق است به سادات و از نسل امامان .
jadeh (1)

 زیارتگاه ها مکانهایی هستند که از قدیم مورد احترام مردم می باشند ولی متاسفانه در مورد نذورات و در آمد حاصل از این امامزاده ها چه آنهایی که زیر نظر اداره اوقاف هستند و چه آنهایی که اداره اوقاف بر آنها نظارتی ندارد ،شفاف سازی نمی شود و با اینکه این مکانها مورد احترام عموم مردم هستند و می توانند از نظر گردشگری مذهبی تاثیرات مثبتی در جذب گردشگر باشند ولی بر درآمد های این گونه مکانها نظارت اصولی نمیشود.

منبع: اسفندیار آفاجانی

The following two tabs change content below.
خطبه سرا

خطبه سرا

خطبه سرا at تالش
خطبه سرایی هستم و افتخار خدمتگزاری را در این وبلاگ "اطلاع رسانی خطبه سرا" بدست آورده ام من کامل نیستم اما خوشحال می شوم مکمل ناقصی من باشید در هر نوشته ای. آماده دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات شما کاربران محترم هستم.
برچسب‌ها, , ,
 

نوشته های مشابه

  • نوشته مشابهی یافت نشد
 
 

0 دیدگاه به ثبت رسیده است

شما میتوانید اولین کسی باشید که دیدگاه خود را داده است .

 
 

پاسخی بدهید !

 
 
 

 
 
 


قابل توجه

دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در سایت دارند می توانند مطلب خود را در قسمت تماس با ما جهت درج در سایت ذکر کنند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در سایت خودتان - پایگاه اطلاع رسانی خطبه سرا - قرار خواهند گرفت. با تشکر ادمین