لطفا حتما انصراف دهید!

 

*

*

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، به نقل از تهران پرس، هدفمندی یارانه ها و اجرای فاز دوم آن میراثی بود که از دولت دهم برای کابینه اقتصادی دولت یازدهم باقی مانده، یکی از حساس ترین اقدامات کابینه حسن روحانی است که با گذشت ۹ ماه از آغاز فعالیت رسمی، در بوته آزمایش ملت قرار خواهد گرفت.

عملکرد اقتصادی دولت در ماه های اخیر، اگرچه برطبق آمار بانک مرکزی با کاهش تورم همراه بوده است، اما طرح و نحوه اجرای سبد کالا، مباحث مطرح شده پیرامون افزایش قیمت حامل های انرژی، و تناقض گویی های مکرر مقامات اقتصادی دولتی درباره دیگر حوزه های اقتصادی مانند نرخ ارز و خودرو و… نگرانی ها درباره اجرای صحیح مرحله دوم هدفمندی را باعث شده است.

درحالیکه بیشتر نظرسنجی ها ازعدم استقبال لازم برای انصراف از این دریافت نقدی در میان مردم، حکایت می کنند. اما اقدامات دولت دراین باره برای جلب نظر مردم برای خود انصرافی عجیب به نظر می رسد.

زیر نویس کردن توجیهی انصراف از دریافت یارانه در زمان پیک مخاطبان و هنگام پخش برنامه های پرمخاطب تلوزیونی به شکل گسترده پخش می شود از این نمونه ها است. زیر نویس هایی با ادبیات و عجیب که آن را با مسائل اعتقادی مردم مانند ( ایثارگری، افزایش برکت در زندگی روزمره با نگرفتن یارانه!) پیوند زده است باعث بدبینی اکثر خانوارها شده است.

در کنار این تبلیغات رسانه ای، ادبیات تهدیدی وزیر اقتصاد در حاشیه اولین جلسه هیئت دولت در سال ۹۳ مبنی بر جریمه کردن افراد فاقد صلاحیت برای دریافت یارانه ها نیز انتقادهای گسترده ای در سطح اجتماعی به دنبال داشت.
مردان اقتصادی و اعضای ارشد دولت در روزهای اخیر با بیان اینکه هرکس درخواست دریافت یارانه را داشته باشد و بعد از پیگیری ها مشخص شود که این یارانه به او تعلق نخواهد گرفت جریمه خواهد شد، به نوعی اعمال فشار برای انصراف از یارانه ها را به متقاضیان وارد کرده بودند.

این اظهارات در حالی بیان می شود که دولت هنگام توزیع سبد کالا به وضوح نشان داد، اطلاعات کافی و درستی از افراد نیازمند و ثروتمند جامعه در دست ندارد. به طوری که همچنان بسیاری از افرادی که خود را قطعا شامل دریافت این سبد می دانند، از این حق طبیعی و عمومی محروم شده اند و دولت نیز پاسخ مناسبی به این مساله نداده است.

مورد دیگری که باعث بدبینی مردم شده است، شفاف نبودن محل های درآمد پول های انصرافی از سوی مردم است.
تیم اقتصادی دولت تاکنون توضیح شفافی در این باره که دقیقا این پول های قرار است در کجا خرج شده و به پیشرفت کشور کمک کند نداده است. در صورت ارائه توضیحاتی در این باره پس از مدتی مردم می توانند به اریابی وعده مسئولین و همراهی خود در انصراف از یارانه ها بپردازند.

دولت قبل از اجرای این موارد باید موضع خود درباره گرانی ها و اینکه قرار است در سال آینده چه میزان گرانی ایجاد شود باید به مردم اطلاع‌ داده شود تا اینکه مردم بدانند از چه چیزی انصراف می‌دهند

The following two tabs change content below.
خطبه سرا

خطبه سرا

خطبه سرا at تالش
پویا فرجامی هستم و افتخار خدمتگزاری را در این وبلاگ "اطلاع رسانی خطبه سرا" بدست آورده ام من کامل نیستم اما خوشحال می شوم مکمل ناقصی من باشید در هر نوشته ای. آماده دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات شما کاربران محترم هستم.
 

نوشته های مشابه

  • نوشته مشابهی یافت نشد
 
 

0 دیدگاه به ثبت رسیده است

شما میتوانید اولین کسی باشید که دیدگاه خود را داده است .

 
 

پاسخی بدهید !

 
 
 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 
 
 


قابل توجه

دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در سایت دارند می توانند مطلب خود را در قسمت تماس با ما جهت درج در سایت ذکر کنند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در سایت خودتان - پایگاه اطلاع رسانی خطبه سرا - قرار خواهند گرفت. با تشکر ادمین